Fjalë Kyçe

Formacioni i Shqipërisë kundër Turqisë

Formacioni i Shqipërisë kundër Turqisë

Kombëtarja shqiptare luan sonte ndaj Turqisë në takimin e vlefshëm për eliminatoret e Kampionatit Europian 2020, shkruan Gazeta Alo.

Panucci e ka të qartë katërshen e mbrojtjes, Hysaj, Ismajli, Gjimshiti dhe Aliji.

Ndërsa në mesfushë pritet të rreshtohen Xhaka, Kaçe, Abrashi, mbështetur nga krahët me Grezda dhe Uzuni.

Në qendër të sulmit do të luajë si titullar, Armando Sadiku.

Ky është formacioni i mundshëm i projektuar nga Panucci për sfidën ndaj Turqisë në “Loro Boriçi”: /GazetaAlo