Fjalë Kyçe

Formacioni zyrtar i Realit ndaj Celta Vigos

Formacioni zyrtar i Realit ndaj Celta Vigos

Sot me fillim në ora 16:15 ekipi do të zhvillojë ndeshjen e parë nën udhëheqjen e Zinedine Zidane.

Tekniku Madrilen rikthehet në stolin e ekipit pas dorëheqjes që bëri më 31 maj 2018 dhe kështu starton në ndeshjen e sotme ndaj Celtas, duke sjellur mjaftë surpriza në formacionin startues.

Francezi qysh në ndeshjen e parë i beson Navas, Iscos dhe Marcelos, të cilët me Solarin nuk kishin minutazh të mjaftueshëm.

Ky është formacioni zyrtar i Realit:

Navas; Odriozola, Ramos, Varane, Marcelo; Kroos, Modric, Isco; Bale, Benzema, Asensio. /Gazeta Alo