Fjalë Kyçe

Fulham – Chelsea, ja si ka përfunduar kjo ndeshje

Fulham – Chelsea, ja si ka përfunduar kjo ndeshje

Skuadra e Chelseat ka arkëtuar tre pikë tejet të rëndësishme në takimin e sotëm ndaj Fulhamit, shkruan GazetaAlo.

Fitore e vlefshme e londinezëve e cila futet seriozisht në luftën për top 4 në premier ligën angleze.

Chelsea shënoi fitore me rezultatin 1:2 në një udhëtim aspak të lehtë.

Golat i shënuan, Higuain dhe Jorginho, ndërsa për Fulhamin ka shënuar Chambers. /GazetaAlo