Fjalë Kyçe

Fulham – Man City, kjo skuadër shënon fitore

Fulham – Man City, kjo skuadër shënon fitore

Fulham dhe Man City janë përballur në takimin e javës së 34-të në premier ligën angleze, shkruan Gazeta Alo.

Skuadra e Pep Guardillas ka shënuar fitore të merituar me rezultatin 0:2.

Golat për citizens i shënuan Bernadr Silva dhe Sergio Aguero.

Kjo fitore i mundëson Cityt të rikthehet në krye të rënditjes tabelare me 77 pikë të tubuara një më shumë se Liverpooli në pozitën e dytë. /Gazeta Alo.