Fjalë Kyçe

Futbollistët shqiptarë që mund të luajnë sot dhe nesër në Bundesligë

Futbollistët shqiptarë që mund të luajnë sot dhe nesër në Bundesligë

Sot dhe zyrtarisht, njëra ndërë ligat më të mëdha evropiane rikthehet për ta vazhduar kampionatin e lën në gjysmë.

Bundesliga sot, do të zhvillojë ndeshjet e xhiros së 26-të, kjo pasi pandemia koronavirus, kishte ndërperë aktivitetin sportiv në mbarë botën për 2 muaj, shkruan Reporteri.net

Ndërkaq, me rifillimin e kampionatit mund t’i shohim në fushën e blertë edhe futbollistë tanë si Valon Berisha, Leon Dajaku e Elvis Rexhbeçaj.

Skuadra e Dusseldorf ku pjesë e saj është mesfushori i kombëtares së Kosovës, Valon Berisha, do ta pret në shtëpi klubin e Paderborn për ta zhvilluar kështu ndeshjen e xhiros së 26 me fillim nga ora 15:30.

Me shumë gjasa do ta shohim në fushë edhe Berishën, që tashmë po kalon në formë fantastike.

Ndërsa, Bayerni nesër me fillim nga ora 18:00 është mysafirë i skuadrës së Union Berlinit e që pjesë e bavarezëve është edhe mesfushori 19 vjeçar Leon Dajaku, ku pritet që në këtë takim të ketë minuta.

Poashtu, nesër në programin e Bundesligës është edhe ndeshja ndërmjet FC Koln dhe Meinz, që fillon nga ora 15:30, ku nga minuta e parë mund ta shohim mesfushorin 22 vjeçar, Elvis Rexhbeçaj i cili po tregon paraqitje të lartë me klubin e ri.

Kujtojmë se këta tre janë futbollistët e parë shqiptarë që fillojnë ndeshjet e rregulluta pas pandemisë.