Fjalë Kyçe

Futbollisti i Flamurtarit konfrontohet me tifozët e Gjilanit

Futbollisti i Flamurtarit konfrontohet me tifozët e Gjilanit

Mbrojtësi i Flamurtarit, Lorik Maxhuni është ndëshkuar me karton të kuq pas përfundimit të ndeshjes Gjilani – Flamurtari.

Alo-mbrojtësi prishtinas është ndëshkuar direkt me të kuq nga gjyqtari kryesor i ndeshjes Selim Isufi, pasi që Maxhuni kishte filluar konfrontimin dhe fyerjet me tifozët vendas të Gjilanit.

E gjitha nisi pasi tifozët vendas edhe të revoltuar për rezultatin final të ndeshjes (0-0) filluan fyerjet me Maxhunin, i cili nuk u kursye për asnjë moment.

Është dashur ndërhyrja e bashkëlojtarëve dhe personave përgjegjës për sigurinë e ndeshjes për ta qetësuar situatën.

Maxhuni do të mungojë kështu në ndeshjen e rradhës ndaj Trepçës ’89.