Fjalë Kyçe

Futbollisti i Kombëtarës së Shqipërisë, Albin Kurtit: Hallall çdo votë

Futbollisti i Kombëtarës së Shqipërisë, Albin Kurtit: Hallall çdo votë

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Ardian Ismajli, e ka shprehur pakënaqësinë me rrëzimin e Qeverisë së Kosovës të udhëhequr nga Albin Kurti.

Ai ka shkruar se në zgjedhjet e tjera Kurti do t’i fitoj 51% të votave.

“Shihemi me 51%”. Hallal çdo votë o King”- ka shkruar Ismajli në Instagram.

Ismajli në vitin 2018 vendosi ta braktisë ekipin kombëtar të Kosovës për atë të Shqipërisë, pas vetëm një paraqitjeje nën udhëheqjen e Bernard Challandes në një ndeshje miqësore pikërisht kundër kuqezinjve, e ka fituar vendin e një titullari të padiskutueshëm në Hajduk dhe Kombëtare që prej atëherë.