Fjalë Kyçe

Gattuso flet për sfiden ndaj Udinese

Gattuso flet për sfiden ndaj Udinese

Milan do të përballet me Udinesen në kuadër të javës së 30 në Serie A, shkruan GazetaAlo.

Trajneri i Milanit Gennaro Gattuso ka folur para kësaj sfide tejet të rëndësishme.

“Kundër Udinese është një ndeshje e rëndësishme, jemi të detyruar ta fitojmë atë por duhet të jemi të përqëndruar dhe të qetë. Jam i qetë sepse në Milanello po punojmë mirë për këtë sfidë”, ka deklaruar Gattuso.

Milan – Udinese luhet nesër (e martë ) me fillim nga ora 19:00. /Gazeta Alo