Fjalë Kyçe

Gattuso me skemë të re ndaj Sampdorias

Gattuso me skemë të re ndaj Sampdorias

Kundërshtari i Milanit në javën e ardhshme të Serie A, do të jetë Sampdoria, shkruan Gazeta Alo.

Trajneri rossonerë Rino Gattuso është duke menduar që ndaj Sampdorias është koha për të ndryshuar skemen.

Milani pritet të luaj me formacionin 4-3-1-2 me Paqueten si trekuartist mbrapa dy sulmuesve Piatek dhe Cutrone ose Castillejo.

Gattuso ka 2 javë kohë për të përgatitur lojtarët me skemen e re 4-3-1-2. /Gazeta Alo