Fjalë Kyçe

Gavi dhe Laporte dhuruan spektakël në stërvitje me topa të gjatë në ajër

Gavi dhe Laporte dhuruan spektakël në stërvitje me topa të gjatë në ajër

Javën e kaluar ishte periudha e angazhimeve të ekipeve kombëtare, të cilët luajtën kryesisht në kualifikimet e Euro 2024.

E të grumbulluar në këtë periudhë ishin edhe futbollistët e Kombëtares së Spanjës.

Dhe, ajo që e bënë Laporte dhe Gavi ishte një çmenduri i vërtetë, shkruan “Gazeta Express”.

Ata luajtën me topa të gjatë duke u vendosur në distancë nga njëri-tjetri.

Qendërmbrojtësi dhe mesfushori spanjoll e kontrollonin topin që iu vinte nga distanca në mënyrë të mahnitshme, për t’ia kthyer më pas njëri-tjetrit topin me një saktësi të jashtëzakonshme.

Ideja ishte që topi të mos binte në tokë dhe ata ishin magjikë me këto pasime të sakta në ajër.