Fjalë Kyçe

Gianni De Biasi tregon nëse do ta drejtonte Përfaqësuesen e Kosovës

Gianni De Biasi tregon nëse do ta drejtonte Përfaqësuesen e Kosovës

Trajneri legjendar i Shqipërisë, Gianni De Biassi ka qenë i ftuar së fundmi në një studio televizive në Shqipëri.

‘Timonieri’ italian i cili drejtoi kuqezinjtë drejt kualifikimit në Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’, do të mbahet mend gjatë nga populli shqiptar, raporton Zëri.info.

Fillimisht, ai u ndal të flite për ndeshjen e yjeve që u organizua ditë më parë për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti në Shqipëri.

KËRKO
AKTUALE
KRONIKA
BOTA
EKONOMIA
SHOWBIZ
SPORT
ZËRAT
AUTO&TECH
DOSIER
JETË
WEB TV
ARKIVA
KULTURA
VIDEO
IMPRESUM
PRIVACY POLICY
‘Kurrë mos thuaj kurrë’, Gianni De Biasi tregon nëse do ta drejtonte Përfaqësuesen e Kosovës
‘Kurrë mos thuaj kurrë’, Gianni De Biasi tregon nëse do ta drejtonte Përfaqësuesen e Kosovës

SPORT
janar 23, 2020 – 11:19
SHPËRNDAJE:
Trajneri legjendar i Shqipërisë, Gianni De Biassi ka qenë i ftuar së fundmi në një studio televizive në Shqipëri.

‘Timonieri’ italian i cili drejtoi kuqezinjtë drejt kualifikimit në Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’, do të mbahet mend gjatë nga populli shqiptar, raporton Zëri.info.

Fillimisht, ai u ndal të flite për ndeshjen e yjeve që u organizua ditë më parë për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti në Shqipëri.

“Prisja më shumë tifozë në ndeshjet që bëmë për bamirësi për familjet e prekura nga tërmeti, besoj se nuk ju bë publiciteti i duhur këti eventi”, ka thënë De Biasi.

Tutje, De Biasi iu përgjigj edhe pyetjes se nëse do ta drejtonte Përfaqësuesen e Kosovës në një të ardhme të afërt:

“Përsa i përket pyetjes nëse do drejtoj ndonjëher në të ardhmen kombëtaren e kosovës mendoj se kosova ka shumë lojtar të talentuar, dhe do të thoja se kurrë mos thuaj kurrë”./Zëri.info