Fjalë Kyçe

Gjakovë: Nën kërcënim të armës, postierit i grabisin mbi 3 mijë euro

Gjakovë: Nën kërcënim të armës, postierit i grabisin mbi 3 mijë euro

Një person në Gjakovë ka raportuar në polici se mbrëmë derisa ka qenë në veturë të postës së shpejt me një person tjetër para shtëpisë, persona të panjohur duke i sulmuar fizikisht dhe nën kërcënimin e armës i kanë grabitur një shumë parash prej 3 mijë e 350 euro të pazarit ditor dhe se janë larguar në drejtim të panjohur.

Organet e rendit njoftojnë se viktimat kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa rasti vazhdon në procedurë hetimore.