Fjalë Kyçe

Gjigantët italian në garë për Icardin

Gjigantët italian në garë për Icardin

Mauro Icardi është duke kaluar nëpër një periudhë aspak të mirë si në aspektin profesional ashtu edhe në atë personal.

Sulmuesi argjentinas e ka humbur vendin e titullarit te Paris-Saint-Germain prej se atje është kompletuar treshja e frikshme sulmuese Neymar-Messi-Mbappe.

Përveç anës profesionale, ish-sulmuesi i Interit është edhe në telashe familjare pasi së fundi po raportohet se është ndarë nga ruaja e tij Wanda Nara e cila njëkohësisht është edhe agjente e tij dhe si pasojë e këtyre zhvillimeve ai nuk është pjesë e skuadrës së PSG-së për ndeshjen kundër skuadrës gjermane RB Leipzig.

Duke parë situatën e krijuar, “La Gazetta dello Sport”, raporton se tri skuadrat e mëdha italianë, Interi, Milani dhe Juventusi janë duke e shikuar mundësinë për t’i siguruar shërbimet e tij, por aty është edhe Tottenhami.

Një rikthim në Inter është përmendur ditëve të fundit, por edhe “Rossonerët” dhe “Zonja e Vjetër” e duan kartonin e tij.