Fjalë Kyçe

Gjiganti turk, çmendet për yllin e Kosovës

Gjiganti turk, çmendet për yllin e Kosovës

Gjiganti i madh i Turqisë, skuadra e Fenerbahce është duke synuar transferimin e yllit të kombëtares së Kosovës, shkruan GazetaAlo

Sulmuesi Vedat Muriqi është objektivi kryesor i skuadres turke.

Muriqi te skuadra e Rizesppr po tregon paraqitje fantatike.

Sulmuesi kosovar nga 25 ndeshje të zhvilluara ka shënuar 10 gola dhe ka bërë 6 asistime. /Gazeta Alo