Fjalë Kyçe

Gjilani konfirmon “divorcin” me dy lojtarët, ja për kë bëhet fjalë

Gjilani konfirmon “divorcin” me dy lojtarët, ja për kë bëhet fjalë

Dyshja Edon Sadriu dhe Ergon Hyseni më nuk do të jenë pjesë e SC Gjilanit.

Gjilanasit dhe dy futbollistët në fjalë kanë ndarë rrugët sot. Klubi nga Gjiani përmes në një njoftimi, ka konfirmuar “divorcin” me Sadriun dhe Hysenin.

Ky është njoftimi i Gjilanit.

“Hyseni dhe Sadriu mbyllin aventurën në Gjilan. Skuadra e Gjilanit në mirëkuptim të dyanshëm me dy lojtarët nga Ferizaji, Edon Sadriu dhe Ergon Hyseni, ka ndërprerë kontratat me futbollistët e lartë cekur”, thuhet në njoftimin e klubit gjilanas. /Gazeta Alo/