Fjalë Kyçe

Gjykata Speciale fton për intervistim këtë komandant nga Podujeva

Gjykata Speciale fton për intervistim këtë komandant nga Podujeva

Gjyakata Speciale ka ftuar për intervistim komandantin e luftës së fundit në Kosovës, Skender Zhitinë.

Lajmi u bë i ditur nga bashkëluftëtari i tij, Isak Curri, shkruan IndeksOnline.

“Gjykata Speciale fton edhe bashkëfshatarin dhe Komandantin tim të Luftës Skender Zhitinë.

Komandant i ndershëm i shërbeve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës gjatë luftës dhe ndershëm mbas luftës, isha dhe mbetem krenar me ty që se bashku i shërbyem çlirimit te vendit🤝🙌💪💖🥇

Krenarë me luftën e UÇK-së.

LAVDI LUFTËS SË UÇK-së”, ka shkruar ai.

I ftuari nga Gjykata Speciale, Skender Zhitia, në anën e djathtë.