Fjalë Kyçe

Gjysmëfinalja e Kupës së Kosovës – të mërkurën zbresin në fushë katër skuadrat e mbetura në ndeshjet e para

Gjysmëfinalja e Kupës së Kosovës – të mërkurën zbresin në fushë katër skuadrat e mbetura në ndeshjet e para

Albi Mall Superliga e Kosovës është futur në fazën finale, por vëmendja e adhuruesve të futbollit kosovar është edhe në Kupën e Kosovës.

Katër skuadra kanë mbetur në garë dhe kërkojnë trofeun e çmuar që vlen edhe për daljen në Evropë.

Tanimë janë caktuar çiftet gjysmëfinaliste dhe ato luhen me sistem vajtje-ardhje, ku ndeshjet e para zhvillohen të mërkurën.

Padyshim që vëmendja e adhuruesve të futbollit kosovar do të jetë në duelin mes Prishtinës dhe Dritës, ku dy rivalët e vjetër do të përballen në ndeshjen e parë.

Dueli i parë mes dy ekipeve bardhekaltër do të zhvillohet në stadiumin ‘Sami Kelmendi’ në Lipjan me fillim nga ora 15:00.

E në gjysmëfinalen tjetër do të takohen dy skuadrat nga Suhareka, FC Suhareka dhe Ballkani.

Suhareka është skuadra e vetme nga Liga e Parë në gjysmëfinale dhe kërkon që të shkaktojë befasi përballë Ballkani që është favorit i madh në letër.

Të dy duelet e para gjysmëfinale në Kupën e Kosovës do të zhvillohen të mërkurën me fillim nga ora 15:00.