Fjalë Kyçe

Golashënuesit më të mirë te Real Madridi

Golashënuesit më të mirë te Real Madridi

Skuadra e Real Madridit rënditet në pozitën e tretë të rënditjes tabelare të la ligas me 51 pikë të tubuara, shkruan GazetaAlo.

Nga gjithsejtë 27 xhiro të zhvilluara skuadra madriliane ka shënuar 47 dhe ka pranuar 32 gola.

Golashënuesit më të mirë të Real Madridit deri tani për stinorin 2018/2019 janë.

[22] Benzema
[13] Bale
[11] Ramos
[6] Asensio
[5] Vazquez
[4] Vinicius, Casemiro, Isco
[3] Marcelo, Modric
[2] Ceballos, Llorente, Mariano, Varane
[1] Carvajal, Odriozola, Cristo, Kroos, Sanchiz. /GazetaAlo