Fjalë Kyçe

Gray me një gol të çmendur ia siguron fitoren Evertonit ndaj Arsenalit

Gray me një gol të çmendur ia siguron fitoren Evertonit ndaj Arsenalit

Evertoni ka arritur të fitojë ndaj Arsenalit në minutat e fundit të ndeshjes. Vendasit mposhtën “Topçinjtë” me rezultat 2:1, falë një goli në minutat e fundit të ndeshjes.

Ndeshja ishte e qetë deri në minutat e fundit të pjesës së parë. Në të 44-tën, Richarlison realizoi, por pas rishikimit të VAR-it, ai u anulua për pozitë jashtë loje.

Nuk vonoi shumë dhe në minutën 45+2, Odegaard me një gol të bukur kaloi “Topçinjtë në epërsi, shkruan Express.

Në minutën e 58-të Richarlison shënoi sërish, por goli iu anulua prapë nga VAR-i për offside.

Në minutën e 79-të ishte gjithçka në rregull. Richarlison shënoi më në fund një gol të rregullt sonte dhe barazoi shifrat.

Në minutën e 90+2, Gray me një gol të jashtëzakonshëm ia solli fitoren Evertonit.

Me këtë humbje, Arsenali mbetet i shtati me 23 pikë, kurse, Everton ngjitet në vendin e 12-të me 18 pikë.