Fjalë Kyçe

Guardiola shumë i qetë rreth afatit kalimtar dimëror

Guardiola shumë i qetë rreth afatit kalimtar dimëror

Pep Guardiola duket se nuk po humb shumë gjumë duke menduar për afatin kalimtar dimëror.

Trajneri i Manchester City nuk e ka me ngut transferimin e ndonjë lojtari, pasi sipas tij, skuadra ka fondin e mjaftueshëm të lojtarëve dhe po bën mirë.

“Nuk jam i përfshirë në bisedimet rreth lojtarëve. Klubi po e bën atë dhe po funksionon shumë mire” ka thënë Guardiola, transmeton lajmi.net.

“Ndonjëherë lojtarët vendosin për ndonjë skuadër tjetër. Realiteti është ky që është. Ndonjëherë nuk është e mundur” ka thënë tutje spanjolli.

“Kemi mjaftueshëm lojtarë për nesër” ka shtuar ndër të tjerash Pep.

Manchester City garoi deri në fund për shërbimet e Frenkie de Jong, por ky i fundit zgjodhi Barcelonën.