Fjalë Kyçe

Hajnat ia vodhën dy medalje të arta dhe një të argjendtë në shtëpi, Reece James postoi pamjet

Hajnat ia vodhën dy medalje të arta dhe një të argjendtë në shtëpi, Reece James postoi pamjet

Reece James ka postuar pamjet e CCTV në mediat sociale që tregojnë momentin kur medaljet e tij të Ligës së Kampionëve, Superkupës së Evropës dhe Euro 2020 me Anglinë u vodhën nga shtëpia e tij.

21-vjeçari thotë se ai ishte duke luajtur për Chelsean kur ndodhi incidenti.

James ishte në aksion në Stamford Bridge kundër Zenit St Petersbrogh në Ligën e Kampionëve të martën 14 shtator kur një grup hajdutësh hynë në shtëpinë e tij dhe u arratisën me një kasafortë.

“Në mbrëmjen e 14 shtatorit 2021 kur luaja për klubin tim në Ligën e Kampionëve, një grup grabitësish frikacakë hynë në shtëpinë time”.

“Ata arritën të ngritin kolektivisht një kasafortë të rëndë që përmbante disa sende të mia personale. Unë kurrë nuk mbaj asnjë stoli timen në shtëpinë time, kështu që gjithçka që përmbahej në kasafortë ishte medalja ime e fituesit të Ligës së Kampionëve, medalja e Superkupës dhe medalja e nën-kampionëve për Euro 2020”.

“Këto medalje u fituan duke përfaqësuar Chelsean dhe Anglinë – nderime që nuk mund të më hiqen kurrë nëse kam apo jo medalje fizike për ta vërtetuar atë”.

“Sidoqoftë, unë jam duke i bërë thirrje të gjithë tifozëve të mi të Chelseat dhe Anglisë që të ndihmojnë në identifikimin e këtyre individëve me jetë të ulët, të cilët kurrë nuk do të jenë në gjendje të qetësohen, pasi dëshmitë po rriten kundër tyre”.

“Policia, këshilltarët e mi dhe Chelsea (dhe shumë të tjerë) janë të gjithë pas meje, pasi ne kemi udhëzime të forta se cilët janë autorët. Ne po i përmbahemi atyre”.

“Për fat të mirë, askush nuk ishte i pranishëm gjatë pushimit, por dua t’ju njoftoj të gjithëve se jam i sigurt dhe mirë”.

“Unë me të vërtetë e vlerësoj që kam platformën për t’ju treguar të gjitha për fatkeqësinë time dhe shpresoj se së bashku ne mund t’i kapim këta individë dhe të japim drejtësi aty ku duhet”, ka shkruar James në Instagram.

James fitoi medaljen e tij në Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar pasi Chelsea mundi Manchester City në finale, ndërsa më pas siguroi medaljen e argjendtë të Euro 2020 pasi Anglia arriti finalen e tyre të parë të madhe që nga Kampionati Botëror 1966.

Një muaj më vonë, në gusht, James ishte pjesë e skuadrës së Chelsea që mundi Villarrealin në finalen e Superkupës së Evropës.