Fjalë Kyçe

Hazard e shpreh hapur edhe njëherë dashurinë që ka për Zidane

Hazard e shpreh hapur edhe njëherë dashurinë që ka për Zidane

Sulmuesi i Chelseas, Eden Hazard ka lartësuar edhe njëherë trajnerin e Real Madridit, Zinedine Zidane.

Ylli belg ka kohë që është i lidhur me një lëvizje te Real Madridi, dhe ai një dëshirë të tillë e ka shprehur edhe në mënyrë direkte më herët.

Teksa u pyet për të zgjedhur mes Zidanes dhe trajnerit të kombëtares belge, Roberto Martinez, ai komentoi të dytë dhe theksoi admirimin që kishte për të dy.

“Kam shumë respekt për Zidanen. Ai ishte idolli im. Fal tij fillova të luaj futboll. Por për sukseset e arritura me Martinez, unë zgjedh atë,” ka thënë belgu.