Fjalë Kyçe

Herolind Shala transferohet në këtë ekip

Herolind Shala transferohet në këtë ekip

Herolind Shala është bërë me skuadër të re.

Pas largimit nga IF Star, Herolind Shala është transferuar te një skuadër edhe më e madhe.

Mesfushori kosovar është transferuar te klubi norvegjez, Valerenga, përcjell lajmi.net.

Drejtori sportiv i Valerengas, Jorgen Ingebrigtsen ka thënë se janë shumë të lumtur që e kanë fituar garën për Shalën.

“Herolindi është një futbollist shumë i shkathët i cili luan në disa pozita. Jemi shumë të lumtur që pas një kohe të gjatë negociatash kemi arritur ta bindim të nënshkruajë me ne”.

Ndërkohë edhe Shala është shprehur shumë i lumtur që do të luaj në një klub të madh si Valerenga.

“Valerenga është një klub i madh që ka ambicie të mëdha. Unë kam ardhur këtu sepse besoj se mund të fitojmë diçka dhe ky është qëllimi im”, përfundoi Shala.