Fjalë Kyçe

Hetimet për vdekjen e Maradonës, rritet numri i të akuzuarve

Hetimet për vdekjen e Maradonës, rritet numri i të akuzuarve

Diego Armando Maradona humbi jetën një vit më parë dhe ende ka paqartësi për atë që ndodhi me legjendën e futbollit.

Nën hetim janë mjekët që akuzohen për pakujdesi dhe neglizhim të rëndë në ushtrimin e profesionit të tyre.

Gazzetta dello Sport shkruan se prokuroria e ka rritur në 8 numrin e të akuzuarve për këtë çështje përcjell abcnews.al

Gjyqi pritet të zhvillohet më 20 dhjetor dhe nën hetim është Dr. Pedro Di Spagna, mbikëqyrës i ekipit mjekësor, si dhe mjeku personal Leopoldo Luque e psikologia Agustina Cosachov.