Fjalë Kyçe

Higuain e komenton pozitën e tretë të Milanit

Higuain e komenton pozitën e tretë të  Milanit

Gonxalo Higuain eshte intervistuar ne perfundim te ndeshjes ndaj Fulham nga Sky Sport, shkruan GazetaAlo.

“Jam i lumtur per golin dhe fitoren. Ne sprintin final duhet te luajme cdo gje qe te kualifikohemi per Champions League. Fillimi i kampionatit ishte veshtire, por tani jam ne nje tjeter skuader. E shkuara eshte e shkuar. Surprizuar ndaj Milanit ne vendin e trete? Jo. Kam len aty shume miq dhe nje trajner te madh, Jam i lumtur per ta. Pishman? Ne futboll ndodhin keto gjera, per fat te keq nuk na heci dhe me duhej te merrja nje vendim. Po na hecen shume mire te dyve”. /GazeraAlo