Fjalë Kyçe

Horoskopi për ditën e sotme, 1 gusht 2022

Horoskopi për ditën e sotme, 1 gusht 2022

Dashi
Dikush do t’ju japë mundësinë për të jetuar një përvojë interesante: të mos e pranoni nuk do të mëkat! Mbrëmja premton të jetë perfekte për ata që jetojnë një histori të lumtur dashurie; edhe beqarët do kenë më shumë se një arsye për të qenë të lumtur.

Demi
Tërhiqni rremat në varkë dhe bëni një bilanc përpara se të shikoni përpara për të ardhmen. Para së gjithash, duhet të zgjidhni çështjet emocionale që janë ende pezull! Nëse nuk jeni të kënaqur me të ardhurat tuaja, përveshni mëngët dhe kërkoni një alternativë.

Binjakët
Një takim i këndshëm do t’ju bëjë të ëndërroni me sy hapur: do të tundoheni të prishni gjithçka tjetër. Në shtëpi do të merrni pëlqimin që keni shpresuar aq shumë dhe familja juaj do të mbështesë projektet tuaja. Një gënjeshtër e vogël, për një qëllim të mirë, me siguri do t’ju lejohet!

Gaforrja
Nuk është ende koha t’i zbuloni ndjenjat tuaja të vërteta një personi të sapo njohur, më mirë të ecni për pak në rrugën e miqësisë! Në familje do jeni paksa shumë kontrovers për shkak të Marsit që do ju shqetësojë.

Luani
Planifikoni me partnerin ose miqtë tuaj të besuar, diçka që ju kënaq dhe nuk dëshironi të hiqni dorë për asnjë arsye. Pritet një sensualitet mjaft i kënaqshëm për ata që kanë nisur së fundmi një dashuri dhe në përgjithësi për ata që bëjnë një jetë të mirë në çift.

Virgjëresha
Me Hënën në shenjë, qielli do të ndriçohet me aspekte të favorshme që do t’ju japin energji, një dozë të mirë grinte dhe kënaqësi për të jetuar me pasion eksperienca të reja. Çdo iniciativë do të jetë e mirëpritur dhe do të ndiheni në harmoni me të dashurin tuaj.

Peshorja
Sot do të keni ndjenjën e veçantë të humbjes së kohës dhe energjisë pa parë një rezultat të menjëhershëm dhe të matshëm. Shtyjeni një vendim disi të sikletshëm që instinktet tuaja do t’ju ftonin të mos e merrnit kurrë.

Akrepi
Përqendroni energjitë tuaja në qëllimet që janë më urgjente për ju, pa frikë: dita është e gjitha në favorin tuaj dhe mund të arrini atë që propozoni! Yjet do dhurojnë momente intensive në dashuri për çiftet e lumtura dhe aventura për më të rinjtë dhe beqarët.

Shigjetari
Edhe nëse Hëna ju bën kontrast, ju pret një ditë e gjallë, sigurisht jo monotone. Angazhimet e reja mund t’ju befasojnë dhe t’ju bëjnë nervoz: kujdes nga teprimet e intolerancës dhe reagimet tuaja!

Bricjapi
Në marrëdhëniet personale, hiqni dorë me çdo kusht nga pretendimi i fuqisë suaj: kujdesi dhe bashkëpunimi do të japin rezultate të papritura dhe të kënaqshme. Në marrëdhëniet në çift, kushtojini vëmendje klimës kontroverse dhe agresive.

Ujori
Do të jetoni në një luhatje emocionesh, të cilat ju vetë do ta keni të vështirë t’i ndiqni fillin. Harrojeni përpjekjen për t’i dominuar, do të ishte humbje kohe dhe përpjekjesh! Në çdo rast, do ta gjeni veten në krahët e pasionuar të një personi që ju ka adhuruar prej disa kohësh.

Peshqit
Perdja do të ngrihet mbi një sërë këndvështrimesh të reja dhe interesante që do të ndikojnë në shumë aspekte të përditshmërisë suaj. Dashuria do të shkojë mirë, edhe pse do duhet të sqaroni shumë gjëra me partnerin tuaj disa të dyshimta.