Fjalë Kyçe

Shpërthim me tritol në shtëpinë e Armand Dukës

Shpërthim me tritol në shtëpinë e Armand Dukës

Tritol në shtëpinë e kreut të FSHF, Armand Duka në Durrës.

Ngjarja vjen pas tensioneve mes Dukës dhe kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Ndërkohë, në mesditë forcat e policisë shkuan te biznesi i familjes Duka.

Gjithashtu, Veliaj paralajmëroi edhe me sulme nga ana e SPAK.

Gjithçka lidhet me garën për presidentin e ardhshëm të FSHF, ku kandidojnë Armand Duka dhe Dritan Shakohoxha.

Edi Rama dhe Erion Veliaj kanë shpallur qëllimin e tyre për të shtënë në dorë edhe FSHF-në, institucion i cili siç shprehej Erion Veliaj në audiopërgjim, ishte ‘ishull i pavarur’, i pakapur ende./syri/