Fjalë Kyçe

Hungaria dënohet me dy ndeshje pa shikues dhe 184 mijë euro, përfiton Shqipëria

Hungaria dënohet me dy ndeshje pa shikues dhe 184 mijë euro, përfiton Shqipëria

Kombëtarja e Hungarisë është njoftuar sot nga FIFA, se është dënuar me dy ndeshje pa shikues dhe 184 mijë euro.

Arsyeja e dënimit është pas thirrjeve raciste të tifozëve hungarezë në ndeshjen kundër Anglisë, që është zhvilluar me datën 2 shtator.

Shqipëria do të shpresoj që të përfitojë nga mungesa e tifozëve, që të arrij ta mposht, dhe më pas të tentoj të fitoj kundër Polonisë, këto dy ndeshje do të jenë përcaktuese për kualifikimin në Botëror.

Në ndeshjen që u zhvillua në “Elbasan Arena” mes Shqipërisë dhe Hungarisë, përfundoi fitoren e kuqezinjëve me rezultat 1-0, pas golit nga Armando Broja.