Fjalë Kyçe

Ibra: E kemi të qartë tani se është Perez ai që lufton me Messin…

Ibra: E kemi të qartë tani se është Perez ai që lufton me Messin…

“Topi i Artë” për Luka Modriç ishte një ngjarje që shkaktoi shumë debat.

Secili shprehu mendimin e tij për sa i përket këtij çmimi individual. Për këtë ka dhënë mendimin e tij edhe Zlatan Ibrahimoviç, që si gjithmonë shkakton polemika.

Për “Fox Sports Asia” gjiganti suedezi është shprehur: “Tani e kemi të qartë që ka qenë Florentino Perez, i cili ka rivalizuar me Messin për ‘Topin e Artë’ dhe jo Kristiano Ronaldo”, është shprehur shkurtimisht Ibra.

Ai i ka quajtur politike vendimet për 5 trofetë e portugezit.