Fjalë Kyçe

Ibrahimovic lëndohet në ndeshjen me Juventusin, rrezikon të luaj në Euro 2020

Ibrahimovic lëndohet në ndeshjen me Juventusin, rrezikon të luaj në Euro 2020

Sulmuesi Zlatan Ibrahimovic u lënduar mbrëmë në ndeshjen që pati Milan kundër Juventusit ku fitoi me rezultat 3:0.

Ibrahimovic pas rrëzimit vazhdoi lojën edhe pak minuta ndërsa u zënvendësua nga Ante Rebic, transmeton Klan Kosova

Suedezi po luftonte për një top kur dëmtoi gjurin, ai duroi dy minuta në fushë por në fund u detyrua të zëvendësohet nga Rebic, shkruan “Goal”.

Golat nga Brahim Diaz, Rebic dhe Fikayo Tomori i dhanë Milanit një fitore vendimtare në ndjekjen e tyre për një vend në Ligën e Kampionëve.

Synimi i Ibrahimovic padyshim se ka qenë që të luaj në Euro 2020 këtë verë. Por, nga ky lëndimi nga i cili nuk dihet se kur mund të rikuperohet sulmuesi mund t’ja rrezikojë paraqitjen me kombëtaren e Suedisë.