Fjalë Kyçe

Ibrahimovic vjen me huqjen e vitit, askush nuk iu beson syve

Ibrahimovic vjen me huqjen e vitit, askush nuk iu beson syve

Milani po luan ndaj Brescias si mysafir, ku pjesa e parë është mbyllur pa gola.

Por kah fundi i pjesës së parë Milani ka pasur një rast të pabesueshëm që nuk është kthyer në gol sulmuesi Zlatan Ibrahiomovic.
Suedezi ishte i vendosur pak metra larg portës, kur mori një pasim të bukur dhe të saktë nga Theo Hernandez.
Ibrahimovic nuk arriti të godas saktë, duke e quar topin jashtë.

Të gjithë lojtarët e Milanit vendosën duart në kokë pasi një rast të tillë vështirë se humbet Ibrahimovic.
Ibra i ka dhënë siguri Milanit prej transferimit të tij nga LA Galaxy.