Fjalë Kyçe

IHMK njofton se çfarë moti do të mbajë ditën e dytë të vikendit

IHMK njofton se çfarë moti do të mbajë ditën e dytë të vikendit

Të dielën në vend do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Vranësirat vende-vende mund të shoqërohen me riga shiu, paralajmëron IHMK’ja.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

IHMK’ja njofton se do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-5 m/s.