Fjalë Kyçe

Inter tregon sa kushton Icardi

Inter tregon sa kushton Icardi

Tashmë është vendosur, Mauro Icardi do të largohet nga Inter.

‘Zikaltërit’ kanë nxjerrë në shitje sulmuesin argjentinas, të cilin nuk e konsiderojnë të dobishëm për skuadrën pas problemeve të shumta të shkaktuara në sezonin e kaluar.

E ardhmja e Icardi pritet të jetë në Itali, me Juventusin dhe Napolin që kanë shprehur interesim për të.

Sipas ‘Gazzetta dello Sport’, Inter i kanë vendosur çmimin 60 milionë euro Icardit, dhe nuk e kanë ndërmend të ulen më poshtë në këtë çmim.Icardi është pjesë e Interit që nga viti 2013, kur ishte transferuar nga Sampdoria.