Fjalë Kyçe

 Isco po transferohet në Angli

 Isco po transferohet në Angli

Tashmë është bërë e ditur se Isco Alarcon e dëshiron largimin nga Real Madrid.

Santiago Solari nuk llogaritë në shërbimet e iso Alarconit, andaj ky i fundit e dëshiron largimin qysh në afatin e janarit.

Mesfushori spanjoll është bërë cak i skuadrave si, Manchester City, Chelsea dhe Arsenal, përcjell “lajmi.net”.

Isco po e preferon kalimin te ‘Qytetarët’ , para dy skuadra londineze, pasi e pëlqen shumë filozofinë e Pep Guardiolas.

Spanjolli tashmë ka biseduar me Solarin, duke i bërë të ditur se dëshiron të kalojë në Premierligë.