Fjalë Kyçe

Ish-futbollisti francez gjendet i vdekur në shtëpinë e tij

Ish-futbollisti francez gjendet i vdekur në shtëpinë e tij

Një lajm i hidhur për futbollin francez dhe jo vetëm ka ardhur mëngjesin e sotëm.

Ish-portieri i PSG-së, Christophe Revault është gjendur i pajetë në shtëpinë e tij.

Nuk dihen ende shkaqet e vdekjes.

Menjëherë pasi janë njoftuar për këtë, në Francë kanë nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e vdekjes së Revault.

Ky i fundit u rrit në akademinë e Le Havre, teksa më pas u transferua te PSG-ja, në 1998, ku qëndroi për dy sezone.

Gjithashtu ai ishte dhe trajneri i Le Havre nga viti 2010, teksa në vitin 2019 mori pozicionin e skautit te ky klub.

Christophe Revault vdiq në moshën 49-vjeçare.