Fjalë Kyçe

Ish-gjyqtari, Clattenburg tregon futbollistët më problematik që ai e kishte vështirë t’i kontrollonte

Ish-gjyqtari, Clattenburg tregon futbollistët më problematik që ai e kishte vështirë t’i kontrollonte

Ish-gjyqtari i Premierligës, Mark Clattenburg ka treguar se cilët ishin pesë futbollistët që ai e kishte të vështirë t’i gjykonte.

Clattenburg, mori drejtimin e ndeshjeve në vitin 2004 dhe përfundoi karrierën e tij në vitin 2017, ku gjatë këtyre viteve dhuroi plotë 48 karton të kuq, shkruan IndeksOnline

Ai gjithashtu ndau drejtësinë në Euro 2016 dhe në finalen e Ligës së Kampionëve, Real Madrid – Atletico Madrid.

Më poshtë pesë lojtarët që i shkaktuan probleme gjyqtarit:

Craig Bellamy

Rio Ferdinand

Pepe

Roy Keane

Jens Lehmann

Gjyqtari Clattenburg këta futbollist i kujton si të pa përshtatshëm në fushë dhe irritues.