Fjalë Kyçe

Ish ylli i Milanit me fjalë të mëdha për skuadren kuqezi

Ish ylli i Milanit me fjalë të mëdha për skuadren kuqezi

Ish ylli i skuadres së Milanit, braziliani Thiago Silva ka folur për kohën e kaliar te skiadra rossonere, shkruan GazetaAlo.

“Momenti më special në 10 vitet e fundit është fanella e Milanit që kam mbajtur veshur. I detyrohem shumë Leonardos që ka bërë gjithçka për të më veshur me ato ngjyra. Mbaj mend miqësoren e parë me Milanin. Po përpiqesha të kuptohem me te tjerët dhe arrin Seedorf, që fliste në menyrë perfekte gjuhën portugeze. I kërkova atij këshillat më të mira si një veteran që ishte, më është përgjigjur te mësoj sa më shpëjt Italishten. Të jem një mbrojtës qendre dhe ë jap indikacione në mesfushë. Në 4-5 muaj mësova dhe italishten dhe ishte diçka e bukur.” Ka deklaruar Thiago Silva /GazrtaAlo