Fjalë Kyçe

Italia kalon në epërsi pas autogolit të mbrojtësit turk

Italia kalon në epërsi pas autogolit të mbrojtësit turk

Kombëtarja e Italisë ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Turqisë.

Goli për Italinë erdhi nga një autogol i Merih Demiral në min 53’ pas një goditje të fuqishme nga Domenico Berardi, raporton lajmi.net.

‘Azzurët’ ishin dominues gjatë tërë ndeshjes dhe më në fund ja dolën ta thyejnë mbrojtjen e Kombëtares Turke.

Me këtë gol të Italisë tani pritet të shohim lojë edhe më të mirë, pasi Turqia nuk do të pajtohet asesi me këtë rezultat.