Fjalë Kyçe

Ja çfarë thotë Gattuso për derbin ndaj Interit

Ja çfarë thotë Gattuso për derbin ndaj Interit

Gennaro Gattuso ka folur për sfiden e nesërme ndaj Interit e cila luhet nga ora 20:30, shkruan Gazeta Alo.

“Në derbi favoritët nuk egizistojnë, pavarësisht që Milan po kalon formë të mirë, ndërsa Inter ka krizë në rezultate lojët e fundit”, ka deklaruar Gattuso.

“Duhet të jemi me këmbë në tokë të japim makismumin pasi që një humbje mund të kushtojë shumë duke na dhëne krizë psikologjike dhe dështime në vazhdim. Derbi është derbi!”, ka përfunduar Gennaro Gattuso. /Gazeta alo