Fjalë Kyçe

Ja edhe sa pikë i duhen Juventusit të shpallet Kampion

Ja edhe sa pikë i duhen Juventusit të shpallet Kampion

Juventusit i duhen ende 20 pikë për tu shpallur matematikisht kampion i Serie A, nëse Napoli do ti fitonte të gjitha ndeshjet deri në fund, shkruan GazetaAlo.

Bardhezinjtë kanë ende 12 ndeshje për të luajtur me 36 pikë që janë ende në lojë.

Deri tani ekipi ka grumbulluar 72 pikë dhe deri në fund të sezonit mund të kalohet rekordi i Contes prej 102 pikësh.

Juve mund të arrijë maksimumi 108 pikë. /GazetaAlo.