Fjalë Kyçe

Ja kur do të publikohet formacioni zyrtar i Kosovës

Ja kur do të publikohet formacioni zyrtar i Kosovës

Futbollistët e Kosovës ende nuk e dijnë se kush do të luaj dhe kush do të mbetet në bankën rezervë për ndeshjen me Bullgarinë.

Trajneri Bernard Challandes e ka praktikë që t’ua tregoj formacionin zyrtar futbollistëve vetëm 2 orë para fillimit të ndeshjeve.

Para se të udhëtojnë me autobus nga hoteli në stadium, zvicerani mbanë mbledhje me futbollistë, ku e publikon 11-shen startuese.

Formacioni i mundshëm i Kosovës është ky:

Muric, Vojvoda, Aliti, Rrahmani, Kololli, Kryeziu (C), Shala, Rashica, Celina, Zeneli, Muriqi. /Gazeta Alo.