Fjalë Kyçe

Ja si duket rënditja tabelare e Superligës para javës së 19-të

Ja si duket rënditja tabelare e Superligës para javës së 19-të

Këtë fundjavë do të zhvillohen ndeshjet e javës së 19-të në IPKO Superligë, shkruan GazetaAlo.

Tri ndeshje do të zhvillohen të shtunën, derisa tri tjera të dielën.

Pa dyshim vëmendja do të jetë e përqendruar në ndeshjet që zhvillohen në Drenas, ku takohen Feronikeli – Llapi dhe në kryeqytet, ku Prishtina do të jetë mikpritëse e rivales së vjetër, Lirisë.

Gjithsesi, ballafaqime interesante priten edhe në duelet e tjera.

Orari i ndeshjeve – Java 19-të

E shtunë, ora 13:00
Drenica – Ferizaj
Gjilani – Flamurtari
Ballkani – KEK-u

E diel, ora 13:00
Feronikeli – Llapi
Trepça ‘89 – Drita
Prishtina – Liria

Ja si duket tabela para kësaj jave. /GazetaAlo.