Fjalë Kyçe

Ja si e komenton Allegri fitoren ndaj Napolit

Ja si e komenton Allegri fitoren ndaj Napolit

Juventus ka shënuar fitore ndaj Napolit në derbin italian me rezultatin 1:2, shkruan GazetaAlo

Maksimiliano Allegri e ka komentuar me këto fjalë fitoren ndaj Napolit.

“Ishte një ndeshje e bukur, me pasime të sakta. Ndeshjen e filluam bukur dhe luajtëm mirë, por pas kartonit tonë të kuq u kthyem shumë mbrapa. Është e vërtetë që pjesa e dytë nuk ishte e mirë sa i përket nivelit të lojës. Tani duhet të mundim të premten Udinese-n dhe të përgatitemi sa më mirë për duelin ndaj Atleticos”, ka deklaruar Max Allegri. /GazetaAlo