Fjalë Kyçe

Ja si u mbyllen sfidat kryesore në Seria A

Ja si u mbyllen sfidat kryesore në Seria A

Interi ka marrë tri pikë të mëdha në udhëtim tek Empoli.

“Nerazurët” mposhtën në udhëtim Empolin e Federike Veselit, me rezultat 1-0, në kuadër të javës së 19-të të Serisë A.

Balde (72’) ka shënuar golin e fitores për skuadrën e Luziano Spallettit, e cila tani ngjitët në pozitën e tretë me 39 pikë të tubuara.

Në radhët e Empolit, titullar ishte edhe mbrojtësi shqiptare, Veseli.

Tri pikë të rëndësishme në udhëtim i ka marrë edhe Roma e cila me një gol te Cristante (58’) dhe Under (75), mundi Parmën.

Ndërkohë, Lazio para tifozëve të saj, nuk ka mundur të marrë më shumë së një barazim 1-1 me Torinon.