Fjalë Kyçe

Januzaj me shaka: Nëse më shfaqet virusi ia fus topin ndër këmbë

Januzaj me shaka: Nëse më shfaqet virusi ia fus topin ndër këmbë

Shfaqjet e drejtpërdrejta në Instagram dhe aktivitetet e ndryshme në rrjetet sociale janë bërë konferencat e reja për shtyp në kohën e izolimit për futbollistët.

Mëngjesin e djeshëm, dy yjet e Real Socidad Adnan Januzaj dhe Álex Remiro i kënaqën ndjekësit e tyre, duke qëndruar live në rrjetin social.

Të dy ishin të qetë dhe shumë të afërt, u përgjigjen të gjitha pyetjeve të shtruara nga ndjekësit. Pyetjet ishin të të gjitha llojeve: futbolli, shokët e veshjet, shijet personale, si e kalojnë kohën e lirë… Januzaj u përgjigj hapur pyetjes milion dollarësh pasi Milano dhe Roma e kërkuan atë në tregun e dimrit: “Unë e dua veten time duke qëndruar te Sociedad, unë jam shumë i lumtur këtu”, tha belgu, transmton lajmi.net.

Kishte gjithashtu pyetje më të lehta për t’u marrë me të tilla si “Sociedad apo Bilbao?”, Januzaj as që e mendoi: “Por, cila është pyetja?”

Në këtë kohë të vështirë që po kalon bota, çdo shaka është e mirë për të buzëqeshuq: “Janu, ata kërkojnë nga ju që të shihni se çfarë do të bënit nëse virusi vjen te ju”. Ai nga Brukseli u përgjigj: “Me siguri do t’i fusja topin ndër këmbë”. Biseda në Instagram kaloi disa minuta duke qeshur.