Fjalë Kyçe

Jo vetëm Xhaka, mesfushori tjetër drejt largimit, arrin marrëveshje me gjigantin francez

Jo vetëm Xhaka, mesfushori tjetër drejt largimit, arrin marrëveshje me gjigantin francez

Mesfushori i Arsenalit, Matteo Guendouzi ka arritur marrëveshje me Marseillen.

Sipas La Provence, mesfushori premtues nuk zhvilloi asnjë ndeshje për një vit pas një problemi me trajnerin Mikel Arteta, transmeton lajmi.net.

Guendouzi kaloi edicionin e kaluar huazim te Hertha Berlin, derisa Marsielle ka shikuar nga afër situatën.

Marrëveshja mes klubit francez dhe 22-vjeçarit është arritur, derisa tani Marseille duhet të arrijë marrëveshje me Arsenalin për çmimin e lojtarit, që vlen 15 milionë euro.

Ndërkohë, edhe shqiptari Granit Xhaka pritet ta kompletojë kalimin te Roma.