Fjalë Kyçe

Juventus – Atletico, thyen rekord për nga shikimet

Juventus – Atletico, thyen rekord  për nga shikimet

Juve-Atletico ka qenë ndeshja më e shikuar për klube në historin e Sky, shkruan GazetaAlo.

2.939.504 ka qenë mesatarja e spektatoreve dhe ka kapur shifren e 3.184.293 në minutat shtesë.

Kjo është ndeshja më e ndjekur për sa i përket përballjeve të klubeve dhe e treta më e ndjekur nëse përfshihen edhe kombëtaret.

Ndeshja Itali-Gjermani e Euro 2016 u ndjek nga 3.161.794 spektatorë ndërsa Itali-Uruguaj e Botërorit 2014 u ndjek nga 2.972.650 spektatorë, raporton Gazzetta dello Sport. /Gazeta Alo