Fjalë Kyçe

Juventus e transferon falas yllin e Premierligës

Juventus e transferon falas yllin e Premierligës

Juventus ka filluar të bëjë plane për transferime falas për verën e ardhshme.

Sipas medieve në Itali, mesfushori ofensivë i Chelsea, Willian, po kërkohet nga Maurizio Sarri.

Willian 31 vjeçar, është një lojtar i pëlqyer nga Sarri, me të cilin ka punuar te Chelseas, dhe tani dëshiron ta sjellë te Juventus.

Sipas ‘Tuttosport’, Juventus është duke monitoruar situatën e Willian te Chelsea.

Willian ka kontratë me Chelsean deri në përfundim të këtij sezoni, dhe Juventus po shpreson që në janar të mbyll marrëveshjen me brazilianin.