Fjalë Kyçe

Juventus me një transferim gjigant

Juventus me një transferim gjigant

Juventus është shumë afër të bëjë një transferim gjigant për sezonin e ri.

Juventus po e transferon talentin e Benficas, Joao Felix.

Taleni i skuadrës portugeze është bërë cak i shumë skuadrave evropiane, mirëpo ‘Zonja e Vjetër’ është shumë pran marrëveshjes, përcjell lajmi.net.

Cristiano Ronaldo u ka rekomanduar Biankonerëve Joao Felixin, ndërsa Jorge Mendes po punon që marrëveshja të përfundohet sa më shpejtë.

Benfica kërkon 100 milionë euro nga shitja e tij, por që Juventusi mund të ofroj një shumë të parave dhe një lojtar.