Fjalë Kyçe

Juventus nuk po i ndahet Real Madridit për transferime

Juventus nuk po i ndahet Real Madridit për transferime

Juventus është duke i monitoruar disa lojtarë të Real Madridit.

‘Zonja e Vjetër’ është duke tentuar ta transferojë Isco Alarconin nga madrilenët gjatët afatit kalimtar veror, përcjell lajmi.net nga Don Balon.

Real Madrid mund të heq dorë nga mesfushori spanjoll, nëse pranon ofertë mbi 100 milionë euro.

Juventus është i gatshëm që të ofrojë reth 85 milionë euro, por që madrilenët nuk do të heqin dorë nga ajo shumë.

Në mediat spanjolle bëhet e ditur se torinasit dhe Real Madrid mund të arrijnë marrëveshje për shkëmbimin e lojtarëve, Isco – Miralem Pjanic.